Vincent Kompany er utskrevet fra sykehuset etter at han kollapset, opplyser Bayern München-treneren.

Bayern München-trener Vincent Kompany er utskrevet fra sykehuset og har det «bra» etter at han kollapset på klubbens treningsanlegg.

Kompany, 40 år, ble fraktet til sykehus forrige fredag etter at han ble syk mens han så på klubbens andrelag trene. Årsaken er identifisert som meningealirritasjon, en betennelse i hinnen som omgir hjernen og ryggmargen.

«Med tanke på omstendighetene har han det bra», sa Max Eberl, klubbens sportsdirektør, til den tyske kringkasteren ARD på onsdag.

«Han ble utskrevet fra sykehuset i dag. Dette er den største og beste nyheten for oss alle», sa Eberl.

Key sections in the article:

Assistenten tar over

Det er ikke satt noen tidsfrist for Kompanys retur. Bayern sa på lørdag at det vil ta «uker, ikke dager» før den tidligere Manchester City-forsvareren er tilbake på benken.

Den engelske assistenttreneren Aaron Danks har overtatt i Kompanys fravær og ledet laget til en 3-1-seier over Freiburg på søndag.

Kompany hadde gått med en virusinfeksjon de siste dagene før kollapsen og hadde derfor forpasset noen av lagets treningsøkter. Belgieren var ikke til stede på pressekonferansen før Champions League-kampen mot Arsenal forrige tirsdag, men var likevel på sidelinjen under kampen dagen etter.

Optimisme i klubben

«Det er meningealirritasjon som førte til hendelsen på fredag. Han skal nå hvile og ta medisiner», sa Eberl, som snakket før Bayerns cupkamp mot Magdeburg.

«Jeg er veldig trygg på at han snart vil være tilbake på sidelinjen og fungere til 100 prosent», la han til.

Bayern, som er øverst på tabellen, møter Borussia Dortmund i Bundesliga på lørdag.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *