Manchester United har fått nye skadebekymringer før Champions League-kampen mot Como. Så mange som ti spillere kan mangle når laget onsdag kveld skal spille i Italia. Marcus Rashford og Lisandro Martinez var blant flere profilerte spillere som uteble fra tirsdagens trening.
United møter Cesc Fabregas‘ lag ved Comosjøen onsdag kveld. Målet er å svare på nederlaget mot Atletico Madrid i serieomgang to av årets ligafase.
Historisk kamp på Stadio Giuseppe Sinigaglia
Kampen spilles på Stadio Giuseppe Sinigaglia etter godkjenning fra UEFA. Den er historisk, fordi United aldri tidligere har møtt Como i en offisiell kamp.
Trener Michael Carrick kan likevel stå foran et vanskelig valg av spillertropp, siden ti seniorspillere kan mangle på turen til Italia.
Flere fraværende på Carrington
Kobbie Mainoo, Luke Shaw, Ayden Heaven, Martinez og Rashford deltok ikke på tirsdagens treningsøkt på Carrington. Det vekker frykt for at de ikke blir med i troppen som reiser senere.
Mainoo, Shaw og Heaven var ikke med i 1–1-kampen mot Leeds i helgen. Martinez ble byttet ut i pausen etter en lårskade.
Rashford satt på benken uten å komme inn på Elland Road. Carrick har bekreftet at engelskmannen har slitt med en skade den siste tiden.
– Marcus har gått rundt med litt av noe, så vi håndterer ham til en viss grad, sier Uniteds hovedtrener.
Langtidsskadde og suspendert
Som ventet var også de langtidsskadde Benjamin Sesko, Patrick Dorgu og Manuel Ugarte borte fra treningen. Det samme gjaldt tredjekeeper Tom Heaton.
Leny Yoro er sikker på å mangle mot Como. Han soner suspensjon etter å ha blitt utvist i den spanske hovedstaden.